AppliSense Z110000425 Production Line Control Module
Key Specifications:
  • Operating Voltage: 24V DC
  • Control Range: 0-1000 PSI
  • Response Time: < 1 ms
  • Environmental Protection Rating: IP67
  • Operating Temperature: -20°C to +80°C
  • Dimensions: 100mm x 100mm x 50mm